Kryminał

„Życie za bestseller” – mroczna strona społeczności literackiej

Kiedy Odra wypluwa kolejne zwłoki, wrocławska policja szybko oświadcza, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginął młody pisarz. Tylko jego mama jest przekonana, że dokonano zabójstwa, ale nikt jej nie wierzy. Ostatnią nadzieją okazuje się Iga Mróz – przyjaciółka autora z dzieciństwa. Iga ma wiele do udowodnienia sobie i innym. Kilka lat temu policja odrzuciła jej kandydaturę, z czym nadal nie może się pogodzić. Przyjmuje detektywistyczne wyzwanie i wkracza w społeczność literacką. Autorzy, bookstagramerzy, wydawcy, redaktorzy, bibliotekarze – tu każdy jest podejrzany. Czy Iga sprosta zadaniu, zanim ucierpi kolejna osoba? Jakie tajemnice branży wydawniczej odkryje podczas śledztwa?

Thriller

„Liturgia Krwi” – pełna napięcia historia o zakończeniu, którego nikt nie przewidzi

Ernest Ostrowski odzyskuje przytomność w ciemnej jaskini. Nagi, związany i zakneblowany nie może obronić się przed porywaczką, więc pada ofiarą serii rytuałów. Krwawe obrządki są równie bolesne, co wspomnienie ultimatum, które kilka dni wcześniej postawiła mu była żona: albo spełni jej niemoralne żądania, albo na zawsze straci ośmioletnią córkę. Czas ucieka, więc Ernest postanawia, że zrobi wszystko, aby uratować ukochaną Amelię. Czy szukając wyjścia z pułapki, dowie się, kto i dlaczego go porwał? Na pewno nie cofnie się przed niczym?

Thriller społeczny

„Witamy w piekle” – walka milenialsów z korpoświatem i demonami przeszłości

Czwórka trzydziestolatków poznaje się w międzynarodowej korporacji Hello, gdzie królują mobbing i wyścig szczurów. Czy tego właśnie boją się najbardziej? Zupełnie nie. Największe niebezpieczeństwo czeka na nich w rodzinnych domach. Toksyczny partner, manipulujący rodzice i wewnętrzny krytyk doprowadzają do ucieczki w uzależnienia. Podczas imprezy firmowej dochodzi do wypadku. Co zrobią bohaterowie? Jak zareagują w obliczu zagrożenia? Czy to doświadczenie czegoś ich nauczy? To szczera i brutalna opowieść o tym, że zło jest bliżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać.