fot. Katarzyna Staniorowska

Poznajmy się

Trochę więcej o mnie

Nazywają mnie pisarzem, ale myślę, że to zbyt górnolotne i niepasujące do mnie określenie. Autor brzmi zdecydowanie lepiej. A co „autoryzuję” swoim nazwiskiem i nad czym spędzam tysiące godzin każdego roku? To głównie powieści kryminalne i thrillery.

 

Pełnokrwiste postacie i napięta fabuła, które wciągają w wir emocji, stanowią dla mnie nadrzędny cel. Piszę tak, by każdy element moich książek nie pozwolił Ci się od nich oderwać. Czy mi się to udaje? To już pozostawiam Twojej ocenie – jeśli zdecydujesz się podzielić nią gdzieś w sieci, to z góry wielkie dzięki!

 

Za mną już trzy powieści, w tym najnowsza „Życie za bestseller” (pierwsza z serii WROcrime), „Liturgia Krwi” oraz „Witamy w piekle”. Kliknij tutaj i przeczytaj o nich więcej.

 

Pisarską przygodę zacząłem od opowiadań. Na moim Instagramie wciąż dostępna jest seria „opowiADAM”, czyli krótkie i trzymające w napięciu historyjki. Teraz nadszedł czas na „opowiADAM 2.0”, a to znaczy, że publikuję filmiki o prawdziwych sprawach kryminalnych.

 

Można powiedzieć, że eksperymentowałem ze scenariuszami! Za alternatywne zakończenie serialu na podstawie książki Harlana Cobena zostałem wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Netflixa i Gazety Wyborczej.

 

Gdyby to było CV, to napisałbym, że z wykształcenia jestem etnolingwistą, a doświadczenie zawodowe zdobywałem jako lektor angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego oraz audytor w międzynarodowej firmie. Pasja do języków obcych wpływa na styl mojej twórczości. Używam prostego, przemyślanego języka, aby uwypuklić niuanse i dwuznaczności ukryte między zdaniami.

 

Życzę udanej literackiej podróży z moimi książkami, w których roi się od zwrotów akcji, w każdym rozdziale czai się intryga, a rozwiązania zagadek są trudne do przewidzenia!